+ Visit Cardiff FC for Latest News, Transfer Gossip, Fixtures and Match Results
Results 1 to 15 of 15

Thread: Jacob Rees Mogg

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    International jon1959's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Sheffield - out of Roath
    Posts
    16,112

    Re: Jacob Rees Mogg

    Quote Originally Posted by life on mars View Post
    I think old Moggy and others secretly loved to dump the Scots and Welsh , more money to spread around sounds like good business logic logical to me especially , as the Tories are so despised by Scots and Welsh its a no no brainer ,before patriotic Sir Kier Labour under the Corbyn axis were the same anti UK as it appealed to their core supporters .

    Union Jacks everywhere now , when you see our Kier .

    If Corbyn got in 'Barry The Gardener' his loyal lieutenant wanted to fly the red flag of China and issue all of us with little red books, got bunged 600k as well god that sounds like Marxist Wales ??

    I struggled with most of this to be honest.... but Google Translate is our friend!

    As Novak Djokovic might have said:

    Мислим да су стари Моги и други потајно волели да оставе Шкоте и Велшане, више новца за ширење мени звучи као добра пословна логика посебно, пошто су Торијевци толико презрени од стране Шкота и Велшана, то није ништа друго него патриотски Сир Киер Лабуристи под Корбиновом

    Унион Јацкс свуда сада, када видите нашег Киера.

    Ако је Корбин ушао у 'Барри Тхе Гарденер', његов лојални поручник је желео да вијори црвену заставу Кине и да нам свима издају мале црвене књижице, добио је 600.000 као и боже што звучи као марксистички Велс??

  2. #2

    Re: Jacob Rees Mogg

    Quote Originally Posted by jon1959 View Post
    I struggled with most of this to be honest.... but Google Translate is our friend!

    As Novak Djokovic might have said:

    Мислим да су стари Моги и други потајно волели да оставе Шкоте и Велшане, више новца за ширење мени звучи као добра пословна логика посебно, пошто су Торијевци толико презрени од стране Шкота и Велшана, то није ништа друго него патриотски Сир Киер Лабуристи под Корбиновом

    Унион Јацкс свуда сада, када видите нашег Киера.

    Ако је Корбин ушао у 'Барри Тхе Гарденер', његов лојални поручник је желео да вијори црвену заставу Кине и да нам свима издају мале црвене књижице, добио је 600.000 као и боже што звучи као марксистички Велс??

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •